انتخاب و خرید حلقه

انتخاب و خرید حلقه

نشان عشق روی دستان شما

این حلقه ها را شما با هزاران امید و آرزو در دست هم می کنید، پس در انتخاب این حلقه ها دقت کنید که دیگر جایی برای پشیمانی وجود ندارد. قدیم ها که هنوز حلقه فلزی ساخته نشده بود هنگام مراسم ازدواج حلــقه هایی از گل بین عروس و داماد ردوبدل می شد و بعدها برای ماندگار شدن این رسم، این حلقه ها از فلز استفاده شد و بعد از کشف طلا یعنی گران بها ترین فلز، آن ها طلایی شدند.

● حلقه هایی با یک ردیف جواهر

اگر دوست دارید، حلقه تان ساده باشد اما در طراحی آن از سنگ ها و جواهرات استفاده شده باشد، می توانید از این نمونه ها دیدن کنید، این حلقه ها در نهایت سادگی بسیار زیبا هستند و در انگشت دستان شما می درخشند اما حواس تان باشد این سنگ ها به خوبی به حلقه تان چسبیده یا به اصطلاح سوار کار شده باشند تا به راحتی از حلقه جدا نشوند چون کم شدن هر کدام از این سنگ ها علاوه بر کم کردن زیبایی حلقه از قیمت آن هم کم می کند.

● هر گرانی زیبا نیست

حتما حلقه گران قیمت، زیبا نیست، تجربه ثابت کرده، زیبایی حلقه بستگی به طراحی آن دارد؛ گاهی یک حلقه ساده بسیار زیباتر از یک حلقه گرانقیمت و پر از جواهری است که در بازار وجود دارد.

● زیبایی در سادگی است

خیلی ها علاقه به سادگی دارند، چون سادگی هیچ وقت قدیمی نمی شود. حلقه ها می توانند در عین سادگی طراحی های مختلفی داشته باشند. در ضمن بسیاری از این حلقه ها به یک تغییر کوچک، طراحی شان برای خانم ها و آقایان فرق می کند و می توان آن ها را به صورت یک جفت مشابه خریداری کرد.

چشم ها را خیره می کند

در بعضی حلقه ها چند ردیف جواهر استفاده شده یا یک سنگ درشت وسط آن قرار گرفته، تنوع این مدل حلقه ها بسیار زیاد است و شما می توانید برای خود و همسرتان از شکل های مشابه استفاده کنید. در کنار این سنگ ها می توانید از سنگ های رنگی هم مطابق با سلیقه تان استفاده کنید.

● حلقه های ماندگار

این حلقه ها سال های سال همراه شما هستند و در انگشتی قرار می گیرند که براساس افسانه ها ارتباط مستقیمی با قلب و عواطف انسان دارد، پس باز هم تاکید می کنیم که در انتخاب دقت کرده و زمانی را برای دیدن نمونه های مختلف حلقه صرف کنید. اگر دوست دارید، در حلقه تان از سنگ های گران قیمت استفاده شود حتما دقت کنید که سنگ ها اصل باشند چون تشخیص اصل بودن این جواهرات کار مشکلی است و نیاز به تخصص دارد. بهتر است اگر از این نوع حلقه ها می خرید برای راحتی خیال تان یک جفت حلقه ساده هم بخرید و فقط در مهمانی ها و مکان های خاص آن را به دست کنید. هر نوع حلقه ای که انتخاب می کنید هنگام سفارش می توانید بخواهید که نام و تاریخ ازدواج تان را درون آن بتراشند. این یادگاری می تواند همیشه این روز را به شما یادآوری کند.

● خیابان های طلایی را بشناسید

در میان تمام کالاهایی که برای مراسم عروسی خریداری می شوند این حلقه های شما هستند که به احتمال خیلی زیاد سال های سال باقی می مانند پس برای خرید از مراکز و مغازه های معتبر و نام آشنایی خرید کنید که در این زمینه نام درخشانی دارند.

در مورد قیمت طلا به هیچ عنوان نمی توان قیمت پایه یا حتی حدودی نظر داد چون درکل در این زمینه با بازار پر نوسانی روبه رو هستیم. حواس تان باشد که طلای سفید را به عنوان پلاتین خریداری نکنید.چون که قیمت پلاتین ، ۲برابر طلای سفید است و گاهی همین طلای سفید، آب طلاست و جنس آن طلا نیست. برای داماد معمولا حلقه های پلاتین انتخاب می شود. در مورد نگین های روی حلقه یا در اصطلاح همان جواهری که روی حلقه کار می شود هم دقت داشته باشید تعداد مهم نیست بلکه کیفیت آن و در واقع ابعاد و اندازه مهم تر است.معمولا برلیان های درجه یک را خیلی خرد و ریز کار نمی کنند، هرچه کیفیت پایین تر باشد ریز تر و خرد ترکار می شود. باگت، مارکیز، یخی و…عنوان هایی است که براساس کیفیت، قیمت و ابعاد به جواهرات داده می شود و با همین عنوان هم فروخته می شوند.

منبع : ویوان نیوز

نظرات خود را بیان کنید