کُمپير:سيب‌زميني شکم‌پر

کُمپير:سيب‌زميني شکم‌پر

کُمپير يا همان سيب‌زميني شکم‌پر يکي از معروف‌ترين فست‌فودهاي ترکيه‌اي است. سيب‌زميني‌ها را تنوري مي‌کنند و فضاي داخل آن با انواع و اقسام مخلفات خوشمزه از سبزيجات مختلف مثل نخود، ذرت و کلم قرمز گرفته تا سوسيس و کالباس و پنير پر مي‌کنند.

مواد لازم :

1 عدد سيب‌زميني درشت

1 ق‌س کره

3 ق‌س پنير موتزارلا، چدار يا پارمسان رنده شده

نوک ق‌چ نمک

مواد لازم براي داخل سيب‌زميني

2 ق‌س زيتون حلقه شده سبز يا سياه يا هر دو

1 عدد هويج (آب‌پز نگيني يا رنده شده)

2 ق‌س نخود سبز پخته

2 ق‌س دانه ذرت کنسروي

2 ق‌س خيارشور (رنده شده يا نگيني)

100 گرم کالباس (دلخواه، رشته‌اي خرد شود)

2 ق‌س کلم بروکلي آب‌پز (ريزشده)

چطوري درست کنم:

  1. داخل سيب‌زميني را با چنگال چند سوراخ ايجاد کنيد و آن را در فر يا مايکروفر بپزيد. اگر مي‌خواهيد سيب‌زميني را در فر بپزيد از يک ربع قبل فر را با دماي 220 درجه سانتي‌گراد روشن کنيد تا گرم شود، سپس سيب‌زميني را داخل فر روي سيني قرار دهيد. زمان لازم براي پخت بستگي به اندازه سيب‌زميني دارد ولي حدود 40 تا 50 دقيقه زمان مي‌برد.اگر عجله داريد مي‌توانيد سيب‌زميني را در مايکروفر بپزيد. پخت سيب‌زميني درشت در مايکروفر 20 دقيقه با حداکثر دما طول مي‌کشد.
  2. بعد از اينکه سيب‌زميني پخت، روي آن با چاقو دو تا قاچ بزرگ ايجاد کنيد، سپس با چنگال گوشت پخته داخل سيب‌زميني را بتراشيد و همزمان له کنيد. کره و پنير را هم در همين مرحله اضافه کرده و مرحله له کردن را ادامه دهيد. نمک را هم فراموش نکنيد. بعد از اينکه سيب‌زميني داخل پوسته به شکل پوره درآمد، شروع به ريختن مواد داخل سيب‌زميني کنيد. که قبلا همه آنها رابا هم مخلوط کرده ايد.

نظرات خود را بیان کنید