بخش آشپزی

خواص عدس

عدس از سری حبوبات با طبع سرد و خشک است که سرشار از آلبومین ، هیدارت کربن چربی ، مواد معدنی و آب و سلولز است. از سری مواد معدنی عدس میتوان به پتاسیم ، فسفر ، منیزیم ، کلسیم و آهن اشاره کرد. ویتامین های موجود در عدس C ، PP ، B2 ، B1 و A می باشند. عدس برای دفع سموم بسیار مناسب است زیرا پتاسیم موجود در آن باهث فعالیت زیاد کلیه می شود.
خواص انار

انار یک میوه با ارزش با خواص درمانی فراوان است و ائمه نیز به فواید آن اشاره داشته اند. پزشکان و متخصصان تغذیه خواص انار را به 50 مورد تقسیم کرده اند
قیمه نذری

یکی از خوشمزه‌ترین غذاهایی که همه ما در طول زندگی خورده‌ایم و مزه آن زیر دندانمان مانده، قیمه نذری است. اینکه چرا قیمه نذری اینقدر خوشمزه است دلایل بسیاری دارد.
کیک بستنی فاج شکلاتی

( فاج-Fudge) نوعی شیرینی نرم بوده که اغلب از جوشاندن مخلوط شیر، شکر و کره بدست می‌آید. بسته به مواد دیگری که به این شیرینی اضافه می‌شود، فاج‌ها دارای تنوع و طعم‌های متفاوتی می‌باشند.)
کباب چنجه چوبی

کمتر کسی پیدا می شود که کباب چنجه دوست نداشته باشد . درست است که همه کباب های چنجه چند تکه گوشت داخل سیخ هستند ولی شما می توانید انواع و اقسام کباب های چنجه را با طعم های متفاوت بپزید. این کباب چنجه را هم از دست ندهید.